Witam Cię serdecznie w moim świecie, w mojej kolorowej przestrzeni, w której przelewam na płótno to, co widzę oczami Duszy. Maluję Anioły, odzwierciedlam Twoją unikalną energię. Do każdego obrazu dostaję przesłanie będące dopełnieniem istotnych dla Ciebie informacji. Obrazy intuicyjne to doskonały sposób na skontaktowanie się ze swoją Istotą.

Serce Matki

💚 SERCE MATKI 💚

Z moich obserwacji Pola Ziemi, siebie oraz innych kobiet, z którymi pracuję na warsztatach i sesjach indywidualnych, wypłynął temat, który według mojego odczucia jest teraz kluczowy. Przyszedł czas, żebyśmy odzyskały swoje serca, które ktoś nam kiedyś skradł, złamał, zranił, podeptał. Przyszedł czas, żebyśmy przestały zionąć ogniem i palić wszystko wokół, siejąc spustoszenie i tworząc jeszcze więcej cierpienia. Przyszedł czas, byśmy sięgnęły do swoich korzeni i odnalazły tam ukojenie. Przyszedł czas, byśmy przypomniały sobie, co tak naprawdę jest naszym Źródłem, co nas karmi i zasila.

Od jakiegoś czasu mam nieodparte uczucie, że Gaja bardzo potrzebuje naszej kobiecej miękkości i delikatności. Ona też się przecież przemienia razem z nami i dzięki nam. Pokazało mi się, że ona wcale nie chce już być taka gwałtowna i momentami okrutna dla swoich dzieci. Nie chce wybuchać wulkanami, zalewać nas falami tsunami i powodziami. Nie chce za pomocą huraganów zmiatać nas ze swojej powierzchni. Nie chce być wściekłą Matką, która karze swoje dzieci za nieposłuszeństwo.

Chce nawiązać z nami zupełnie inną relację. Opartą na wajemnym szacunku i zaufaniu. Taką, w której będzie miejsce na słuchanie siebie wzajemnie, na wsłuchiwanie się w swoje potrzeby. Taką, w której nikt nie będzie nikogo wykorzystywał. Taką, w której będziemy dla siebie nawzajem obecni i uważni. Taką, w której my będziemy widzieli ją, a ona nas.

To jest możliwe, potrafiliśmy to kiedyś, teraz musimy sobie tylko przypomnieć. A przypominamy sobie, siadając w kręgu, w którym każdy widzi każdego. W kręgu, w którym każdy jest tak samo ważny i cenny. W kręgu, w którym jest miejsce na wszystko, co chce być wypowiedziane i pokazane, wykrzyczane czy wypłakane. W kręgu, w którym możemy być sobą w pełni. Krąg ma wielką moc.

Matka Ziemia chce, byśmy tworząc kręgi, uświęcali pamięć o Niej, jako o naszej Matce. Chce być tam z nami. Chce się nas uczyć na nowo. Chce byśmy my poznawali Ją. Chce zacząć z nami rozmawiać. Chce nas nauczyć swojego języka, tak jak Matka, która cierpliwie, dzień po dniu, uczy swoje dziecko mówić. Chce byśmy stali się bardziej uważni na sygnały i znaki, które wysyła do nas nieustannie. To jest Jej język, w taki sposób próbuje się z nami porozumieć. A jak nie słyszymy, zaczyna krzyczeć kataklizmami, które nas dotykają….

Ona prosi byśmy zaczęły jej słuchać. Żebyśmy otworzyły na Nią swoje serca. Matka przecież zawsze zrozumie Matkę.

Matki są zmęczone krzyczeniem na swoje dzieci. Matki nie chcą już karać i stawiać granic swoim dzieciom. Matki nie chcą uczyć poprzez nakazy i zakazy wykrzykiwane oschłym tonem. Matki nie chcą padać na pysk ze zmęczenia. Matki nie chcą być poniżane przez swoje dzieci. Matki nie chcą słuchać słów pełnych złości i nienawiści. Nie chcą słuchac przekleństw miotanych pod ich adresem.

Ja już na pewno nie chcę…

Matki chcą żyć i cieszyć się owocami tego, co stworzyły. Matki chcą patrzeć z miłością na swoje dzieci, chcą być z nich dumne. Matki chcą doświadczać ze swoimi dziećmi relacji pełnych miłości i miękkości. Matki chcą słuchać i chcą być usłyszane. Matki chcą widzieć i chcą by ktoś je zobaczył. Matki muszą zanurzyć się w swoje serce, by odnależć tam słodycz i miłość.

To jest możliwe, bo nasze dzieci pokazują nam jak bardzo jest to dla nich ważne. Pokazują to na różne sposoby. Często te sposoby są dla nas nie do przyjęcia, bo nie potrafimy dostrzec, co się pod nimi kryje. Nie potrafimy zrozumieć jakim językiem do nas mówią. One miotają się jak Gaja, kiedy do nas ludzi, nic nie dociera. One niszczą wszystko wokół, najczęściej zaczynając od siebie, żeby ktoś je wreszcie usłyszał. Ale to droga prowadzi tylko do chaosu, bólu i cierpienia.

Ta droga prowadzi na skraj przepaści. To droga donikąd, droga do śmierci. I to nie jest rolą dzieci zmienić ten stan. Dziecko jest dzieckiem. To rola dorosłych, rodziców, Matek i Ojców.

Właśnie dlatego przestrzeń zawołała mnie do zrobienia kolejnego warsztatu: SERCE MATKI

💚 Jeśli czujesz, że nie chcesz powielać schematów, w których Ty zostałaś wychowana

💚 Jeśli czujesz, że między Tobą, a Twoim dzieckiem tworzy się coraz większa przepaść

💚 Jeśli cały czas obwiniasz się o to, że jesteś złą matką

💚 Jeśli cały czas zastanawiasz się co robisz źle i gdzie popełniasz błąd

💚 Jeśli czujesz, że Twoje dziecko przekracza wszystkie Twoje granice, a Ty jesteś bezradna

💚 Jeśli w tym całym zamieszaniu zapomniałaś o sobie, a macierzyństwo stało się udręką, ale boisz się do tego przyznać komukolwiek

💚 Jeśli krzyczysz coraz głośniej, a serce zamyka się coraz bardziej

💚 Jeśli nie masz już pojęcia, co jeszcze możesz zrobić, żeby to się zmieniło

💚 Jeśli wszystko co znałaś i przeczytałaś na temat wychowywania dzieci, straciło nagle sens i najzwyczajniej w świecie nie działa…

Wiedz, że nie jesteś sama.

Ja też doszłam do tego miejsca i wiem, że dalej nie chcę brnąć w tą ślepą uliczkę. Wiem, że to też, tak jak wszystko inne musi się teraz rozpaść. A my, jako Matki, musimy zacząć mówić językiem miłości do naszych dzieci. One tylko na to czekają…

Być może straciły już nadzieję. Być może już dawno nam nie wierzą. Być może nie chcą już w ogóle z nami rozmawiać. Być może wydaje Ci się, że już jest za późno… Nigdy nie jest za późno. Dopóki w Twojej piersi, serce nadal pulsuje, jeszcze nie jest za późno… Jeszcze wszystko możemy zmienić. Serce Matki ma wielką moc. Ja w to wierzę. A serce Matek, które zasiadają w kręgu ma moc olbrzymią.

Jeśli czujesz, że to jest też o Tobie, zapraszam Cię do tej wspólnej podróży. Potrzebuję obecności i wsparcia innych Matek, by zrobić ten ostatni, najtrudniejszy dla mnie krok nad przepaścią w kierunku mojego krzyczącego dziecka…

Wszystkie szczegóły znajdziesz w linku: https://fb.me/e/1oAwwhFkO

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: