Witam Cię serdecznie w moim świecie, w mojej kolorowej przestrzeni, w której przelewam na płótno to, co widzę oczami Duszy. Maluję Anioły, odzwierciedlam Twoją unikalną energię. Do każdego obrazu dostaję przesłanie będące dopełnieniem istotnych dla Ciebie informacji. Obrazy intuicyjne to doskonały sposób na skontaktowanie się ze swoją Istotą.

P1110304

Kochana Babciu,

Miałam Cię odwiedzić w poniedziałek… Nie zdążyłam, miałaś inny plan… Bawiłam się z przyjaciółmi, ale Ty znalazłaś sposób, żeby dać mi znać. Wszyscy poszli spać, a ja spojrzałam na zegarek i nie wierzyłam własnym oczom. Byłam przekonana, że jest po północy, była 21.46 – w tym czasie Twój Duch opuścił już ciało. Żyłaś tak cicho i skromnie, ale Twoja Dusza była potężna. Biły pioruny, grzmiało i pomrukiwało, a niebo nad Twoim domem płakało strugami ciepłego deszczu.

Tyle rzeczy chciałabym Ci powiedzieć, ale żyjemy tak, że nigdy prawie sobie tego nie mówimy, zawsze czekamy na lepszy moment, zawsze nam się wydaje, że jeszcze zdążymy…

Wiem jak bardzo nas kochałaś i wiem, że Ty wiesz jak bardzo my kochaliśmy Ciebie. Nazywałaś mnie zawsze swoją czwartą córeczką. Jak się urodziłam miałaś mniej lat niż ja teraz. Już jako dziecko czułam, że jesteś za młoda, żeby być Babcią więc przez długie lata mówiłam do Ciebie Basiu….

To światło, które towarzyszyło Twojemu odejściu uświadomiło mi jak potężną byłaś Istotą i jak wiele nas nauczyłaś. Życie doświadczyło Cię tak boleśnie, że już od młodych lat wiedziałaś, co ma największą wartość. W czasie wojny straciłaś wszystko, dlatego wiedziałaś, że to, co materialne nie ma żadnej wartości. Jedyną wartością dla Ciebie była zawsze Rodzina. Bo rodzina to siła, to nasze korzenie, to wartość której przecenić się nie da. Mój los potoczył się tak, że zamieszkałam w Babicach, w miejscu, które znałaś od dziecka i z czasów młodości. Tam spotkałaś miłość swojego życia, mojego Dziadka Sylwka, którego mnie nie dane już było poznać. Po jego śmierci rzadko tam już bywałaś, ale jak Cię odwiedzałam, zawsze zadawałaś mi te same pytania: widziałaś Tereskę ? Jak tam Broncia ? Jak się czuje Marysia ? Jak ci się tam mieszka, jesteś tam szczęśliwa Aniu ?

Babciu,chcę żebyś wiedziała, że jestem tam bardzo szczęśliwa, to moje miejsce na Ziemi i wdzięczna jestem, że dane mi było właśnie tam założyć mój dom. To Ty opowiadając mi historie rodzinne, opowiadając o własnych korzeniach, już od dziecka zaszczepiłaś we mnie tęsknotę za tym, by wiedzieć jak najwięcej o moich przodkach, o ludziach którzy żyli przede mną, o tych dzięki którym ja istnieję. Rodzina to potężna siła i czuję to wsparcie codziennie mieszkając w otoczeniu Twojej i naszej Rodziny. Jestem tam taka bezpieczna, wystarcza mi świadomość, że tyle bliskich osób jest tuż obok mnie.

Kolejną wartością, którą mi przekazałaś była wiara w ludzi i to, żeby nigdy nikogo nie oceniać niesprawiedliwie. Miałaś 14 lat i po powstaniu warszawskim zostałaś sprzedana na targu do pracy w niewoli. Mogłabyś całe życie hodować w sercu złość i żal do ludzi, którzy zmuszali Cię do pracy ponad siły. Ale ja nigdy nie usłyszałam z Twoich ust złego słowa na nich. Wręcz przeciwnie, zawsze powtarzałaś, że miałaś wielkie szczęście i dobrze trafiłaś. Nie byli Twoimi wrogami, widziałaś w nich dobrych ludzi, bo sama taka byłaś – chodząca dobroć i życzliwość.

Babciu, wiem że jesteś tu teraz z nami. Wiem, że jesteś szczęśliwa bo masz wokół siebie tak wielu swoich bliskich. Wiem, że obserwujecie nas z góry i wspieracie swoją miłością i mądrością. Pamiętasz jak opowiadałyśmy sobie historie o duchach? Uwielbiałam je. Mam nadzieję, że pamiętasz o naszej umowie i przyjdziesz do mnie, skoro ja nie zdążyłam. Czekam na Ciebie. Zawsze nam powtarzałaś: pamiętajcie, tylko po mnie nie płaczcie…

Obiecuję, że nie będę już płakać bo chcę się cieszyć Twoim szczęściem, Twoim życiem wśród bliskich, bez ułomności i niewygód zmęczonego ciała. Wiem, że Twój potężny Duch jest teraz wolny, a miłość przecież nie zna granic. W naszych sercach pozostaniesz na zawsze jako Najukochańsza Babcia na świecie ❤

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: